Pogotowie ponad granicami państw

Pogotowie ponad granicami państw

Tadeusz Łazowski zaprosił dyrektor Walentynę Paszkiewicz do złożenia w maju wizyty w Białej Podlaskiej

REGION Na temat współpracy przygranicznej oraz możliwości wspólnego pozyskiwania pieniędzy unijnych rozmawiali dyrektorzy stacji pogotowia ratunkowego w Białej Podlaskiej i Brześciu.

Dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej Tadeusz Łazowski przebywał 9 kwietnia z roboczą wizytą w Brześciu, na zaproszenie Walentyny Paszkiewicz, dyrektor Stacji Szybkiej Medycznej Pomocy w Brześciu.

– Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem Stacji Ratownictwa Medycznego, odbyło się robocze spotkanie, w którym poruszono możliwości i potrzeby współpracy przygranicznej w zakresie ochrony zdrowia naszych mieszkańców po obu stronach rzeki Bug. Rozmowy dotyczyły szerokiej współpracy, wzajemnych kontaktów oraz wymiany doświadczeń przez lekarzy, ratowników medycznych, dyspozytorów medycznych i innych pracowników Stacji – informuje "Podlasiaka" dyrektor Tadeusz Łazowski.

Poruszono też temat związany z transportem chorych po obu stronach granicy. Dyskutowano o możliwościach wspólnego wnioskowania o wsparcie finansowe w ramach programów unijnych, w zakresie bezpieczeństwa medycznego obszarów pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego. Tadeusz Łazowski zaprosił dyrektor Walentynę Paszkiewicz do złożenia w maju wizyty w Białej Podlaskiej.

(k)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: