Podpalił dom, posiedzi w areszcie

Podpalił dom, posiedzi w areszcie
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 58-latek. Mężczyzna podejrzany jest między innymi o podpalenie niezamieszkałego domu, groźby karalne oraz kradzież z włamaniem. Wartość powstałych strat została oszacowana na kwotę ponad 40 tys. zł. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 18 na 19 czerwca w dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotycząca podpalenia palet oraz plandeki na terenie targowiska miejskiego. – Pół godziny później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru. Tym razem doszło do pożaru niezamieszkałego domu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że zdarzenia te są wynikiem podpalenia, a udział w nich może mieć ten sam mężczyzna, którego na terenie miasta uwiecznił monitoring. Mężczyzna został zatrzymany po interwencji zgłoszonej kilka godzin później. Funkcjonariusze rozpoznali w agresywnym 58-latku mężczyznę podejrzewanego o podpalenia. Trafił on do policyjnego aresztu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że nie są to jedyne czyny na jego koncie. Podejrzany jest bowiem o groźby karalne oraz kradzież z włamaniem do piwnicy. Do tego zdarzenia doszło na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Łupem sprawcy padły między innymi garnki, pudełko z książkami a także pieniądze wycofane już z obiegu. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 43 tysięcy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna oświadczył, że podpalał, bo było ciemno, a chciał „przyświecić” sobie, by znaleźć wartościowe przedmioty.

58-latek usłyszał zarzuty. 21 czerwca bialski sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym areszcie.  58-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, bo w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: