Podpalił bele słomy po kłótni z dziewczyną

Podpalił bele słomy po kłótni z dziewczyną

GMINA BIAŁA PODLASKA Za zniszczenia mienia odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie 140 bel słomy. Powodem jego działania okazał się zawód miłosny. Mężczyzna podpalił słomę po kłótni z dziewczyną.

Do pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 18 na 19 sierpnia) w rejonie ul. Warszawskiej i drogi krajowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Spaleniu uległo 140 bel słomy złożonych w stertę. Straty zostały oszacowane przez pokrzywdzonego na kwotę około 6 tys. złotych. Ze wstępnych informacji przekazanych przez straż pożarną wynikało, że do zdarzenia doszło w wyniku podpalenia.

– Funkcjonariusze szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut i przyznał się do winy. W rozmowie z zatrzymującymi go policjantami przyznał, że powodem jego działania był zawód miłosny – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

  Mężczyzna pokłócił się ze swoją dziewczyną i w ten sposób próbował rozładować swoje emocje. Przyznał, że przed zdarzeniem pił alkohol. 19-latek znany jest bialskim policjantom. Odpowiadał już za kradzież. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo zniszczenia mienia, za które będzie odpowiadał zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: