Podlasie ma nowego trenera! Złomańczuk za Storto

Podlasie ma nowego trenera! Złomańczuk za Storto

Po poniedziałkowej rezygnacji Miłosza Storto z funkcji trenera występującego w trzeciej lidze Podlasia Biała Podlaska, na zajęcie jego miejsca zgodził się o dwa i pół roku od niego starszy Tomasz Złomańczuk. Umowę do końca obecnego sezonu prezes klubu Zbigniew Barszcz podpisze z nim w środę 18 kwietnia. Tego samego dnia o godz. 16 bialczanie zagrają u siebie zaległy mecz z Resovią Rzeszów.

Tomasz Złomańczuk to syn Jana, z którym związane są jedne z największych sukcesów zespołu AZS-AWF Biała Podlaska. Przypominamy, że pod wodzą Jana Złomańczuka akademicy zmierzyli się 28 września 1977 roku w Pucharze Polski z Legią Warszawa, a na bialskim stadionie zgromadziło się wówczas około 10 tys. kibiców. Wcześniej, w latach 1970-72, podczas studiów w AWF, reprezentował Podlasie i rozegrał w jego barwach 16 ligowych spotkań. Później dwukrotnie wygrywał bialskopodlaskie plebiscyty – na najlepszego trenera w okresie PRL oraz trenera 25-lecia BOZPN.

Tomasz, tak jak jego ojciec, również jest absolwentem AWF i raz reprezentował akademickie barwy w trzeciej lidze (przeważnie występował w rezerwach AZS-AWF). Jesienią 1995 r. zagrał w końcówce przegranego 1:3 wyjazdowego meczu z MZKS Kozienice. Ostatnim trzecioligowym zespołem, jaki prowadził – od grudnia 2015 do sierpnia 2016 – był Motor Lublin. (rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy