Pobił kolegę, może pójść do więzienia

Pobił kolegę, może pójść do więzienia

GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI Nawet do pięciu lat więzienia grodzi 21-letatkowi, który w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pozbawił wolności swojego znajomego. O jego losie zdecyduje sąd.

Pokrzywdzony zgłosił, że umówił się ze swoim znajomym na jednej ze stacji paliw. – Gdy wsiadł do auta, został pobity. Oświadczył, że w samochodzie oprócz znajomego znajdowały się także inne osoby. Twierdził, że siedzący tam 21-latek żądał od niego zwrotu pieniędzy – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. 

Po około pół godziny mężczyźni wypuścili go z samochodu, po czym pokrzywdzony wrócił do domu, a całą sprawę zgłosił policji. Ta zajęła się sprawą natychmiast i zatrzymała 21-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. 29 grudnia Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim zdecydowała o dozorze policji i poręczeniu majątkowym wobec 21-latka.

O dalszym losie 21-latka zadecyduje sąd. Czy pójdzie za kratki? – Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają personalia pozostałych osób i ich udział w sprawie – precyzuje rzecznik bialskiej policji.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: