Pijany rowerzysta zatrzymany w Piszczacu

Pijany rowerzysta zatrzymany w Piszczacu

PISZCZAC Do zakładu karnego trafił 40-latek poszukiwany przez terespolskich funkcjonariuszy. Mężczyzna miał do odbycia karę więzienia za niespłacone grzywny. Wpadł gdy jechał rowerem pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie w miejscowości Piszczac. – Policjanci terespolskiego komisariatu patrolując ulicę Kodeńską zauważyli kierującego rowerem mężczyznę. Styl jego jazdy mocno wskazywał, że jest nietrzeźwy – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Szybko jednak okazało się, że to nie jedyne przewinienia na koncie 40-letniego mieszkańca gminy Piszczac. Policjanci ustalili bowiem, że mężczyzna jechał jednośladem pomimo zakazu kierowania tymi pojazdami. Dodatkowo poszukiwany był do odbycia kary wolności, w związku z nieopłaconą grzywną.

Potwierdzili również swoje przypuszczenia dotyczące stanu trzeźwości rowerzysty. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 40-latek trafił już do zakładu karnego. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy