Pies Tora popsuł plany przemytnika

Pies Tora popsuł plany przemytnika

GRANICA Trzy tysiące paczek papierosów o wartości 40 tys. złotych 7 maja zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola. W ujawnieniu nielegalnego towaru pomógł pies służbowy Tora.

Tysiące paczek papierosów przejmują każdego dnia na wschodniej granicy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Do przewozu nielegalnego towaru przemytnicy najczęściej wykorzystują skrytki w samochodach osobowych. Tak też było w przypadku 46-letniego Mieszkańca Biarorusi, którego pojazd zatrzymano do szczegółowej rewizji. Okazało się, że samochód po brzegi wypełniony jest papierosami. Nielegalne wyroby ukryte były m.in. w drzwiach, kołach jezdnych i kole zapasowym, a także w odpowiednio przerobionym zbiorniku paliwa i butli gazowej.

W trakcie kilkugodzinnej rewizji funkcjonariusze wydobyli z pojazdu w sumie 3 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 40 tys. złotych. W kontroli pomagał mundurowym pies służbowy Tora, specjalista od wykrywania wyrobów tytoniowych.

Kierowca audi przyznał się do próby przemytu. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że papierosy kupił w przygranicznych sklepach na terenie Białorusi i liczył na zysk z ich sprzedaży w Polsce.  Zeznał, że w ukryciu tytoniowej kontrabandy pomógł mu brat, który - jak twierdził mężczyzna - ma większą wiedzę na temat możliwości pojazdu w tym zakresie.  

46-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi mu za to wysoka grzywna. Samochód i papierosy trafiły do depozytu Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: