Pierwszy dzwonek w gminie

Pierwszy dzwonek w gminie

Wójt Wiesław Panasiuk wręczył akty powołania na stanowisko dyrektora szkoły trzem pedagogom

GMINA BIAŁA PODLASKA 1 września rozległ się pierwszy dzwonek szkolny w 9 szkołach podstawowych prowadzonych przez bialską gminę. W ławkach zasiadło 1340 uczniów, czyli o 345 więcej niż w minionym roku szkolnym. Wiedzę przekaże im 192 nauczycieli.

Gminna inauguracja roku szkolnego miała miejsce w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych. Poza władzami gminy obecni byli: wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, dyrektor delegatury Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Bogusz i dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty Małgorzata Kiec. Ponadto dyrektorzy wszystkich szkół gminnych.

W ich obecności wójt Wiesław Panasiuk wręczył akty powołania na stanowisko dyrektora szkoły trzem pedagogom, którzy wygrali konkursy. Otrzymali je na najbliższe pięć lat: Sławomir Adach w SP w Ciciborze Dużym, Jacek Kisiel w SP w Hrudzie oraz Anna Maksymiuk w SP w Woskrzenicach Dużych. Wójt przekazał też akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego Michałowi Łepeckiemu, nauczycielowi języka polskiego w SP w Ortelu Książęcym Drugim, oraz Izabeli Markowskiej, nauczycielce wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego w SP w Styrzyńcu. Oboje złożyli ślubowanie jak najlepszego wypełniania powierzonych im obowiązków.

Wójt oraz zaproszeni goście życzyli uczniom wytrwałej pracy oraz samych najlepszych ocen w dzienniku. – Życzę wam, aby szkoła, oprócz obowiązkowej nauki, była miejscem, do którego przychodzi się z przyjemnością, by tu spotykać się z rówieśnikami. Pamiętajcie, że uczycie się dla siebie, nie dla szkoły czy nauczycieli. Oceny, na jakie zasłużycie w ciągu roku szkolnego, staną się znaczącymi kamieniami w waszej edukacji. Już teraz pracujecie na to, jak będzie wyglądało wasze życie za kilka lat – podkreślał wójt Panasiuk. Złożył też nauczycielom życzenia wytrwałości w pracy z wychowankami, satysfakcji z osiąganych wyników i kreatywności.

Uczniowie zaprezentowali urozmaiconą część artystyczną, w której obok treści historycznych, związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, i akcentami patriotycznymi znalazło się również miejsce na wesołe przyjęcie obowiązków szkolnych.

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: