Pierwszaki zostawią książki w szafkach

Pierwszaki zostawią książki w szafkach

Szafki są zlokalizowane w salach lekcyjnych, by dzieci nie musiały ich daleko szukać

BIAŁA PODLASKA Z inicjatywy władz miasta uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych nowy rok szkolny rozpoczną z nowymi szafkami. Dzięki temu nie będą musieli codziennie nosić książek.

Za nami wakacje, czas wrócić do codziennej, szkolnej rzeczywistości. – Wracamy do pracy, do nauki. Mam nadzieję, że dzieci i rodzice będą zadowoleni z szafek. W tym roku zainteresowanie szkołą było takie, że stworzyliśmy dwie klasy. Do tego zerówka, a więc trzy klasy najmłodszych uczniówmówi dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, w którym mieści się także Szkoła Podstawowa nr 1.

Dyrektor pokazuje nam nowe szafki. Ich dużą zaletą jest ustawienie na wysokości uczniów oraz brak zamków i kluczyków, by mali uczniowie ich nie gubili.

Naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu informuje, że szafki zostały kupione do wszystkich ośmiu szkół podstawowych, prowadzonych przez miasto. – Szafki zostały kupione z myślą przede wszystkim o uczniach klas I-III, którzy będą mogli przechowywać swoje podręczniki i pomoce dydaktyczne. Każdy uczeń posiada swoją indywidualną szafkę – dodaje Stanisław Romanowski.

Szafki kupiono w 9 lub 6 kwadratowych zestawach. – Wnęki przesłonięte są drzwiczkami z możliwością montażu po prawej lub lewej stronie. Drzwiczki wykonane z płyty MDF są w różnych kolorach, z okrągłymi drewnianymi uchwytami. Szafki stanowią piękne dodatkowe wyposażenie sal dydaktycznych – informuje naczelnik.

Szafki kosztowały 82,5 tys. zł. Mają dwuletnią gwarancję oraz niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: