Parking się sypie. Czy miasto go naprawi?

Parking się sypie. Czy miasto go naprawi?

BIAŁA PODLASKA Mieszkańcy ulicy Kopernika domagają się wyremontowania parkingu. Napisali nawet petycję w tej sprawie do prezydenta. Okazuje się, że jeśli sami nie zadziałają, o remont może być trudno.

Pismo zostało wysłane do prezydenta w sierpniu. Podpisani pod nim mieszkańcy alarmują, że stan parkingu przy ul. Kopernika 14-24 jest fatalny. Przypominają jednocześnie, że został on wybudowany na początku lat 90. "Z upływem czasu trylinka w wyniku eksploatacji, usuwania uszkodzeń kanałów deszczowych, przebudowy i remontu znajdujących się pod powierzchnią parkingu instalacji, uległa w znacznym stopniu zużyciu i zniszczeniu" – czytamy w petycji do prezydenta.

Mieszkańcy podkreślają, że z parkingu korzystają nie tylko oni, ale i mieszkańcy robiący zakupy, więc ruch w tym miejscu jest spory. Do tego dochodzą przecież auta podjeżdżające do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Akademickiej. Autorzy petycji uważają, że samochody jeżdżą jak komu pasuje, przez co bezpieczeństwo pieszych jest poważnie zagrożone. Zbierając te wszystkie argumenty, mieszkańcy osiedla wysłali petycję do prezydenta. Do Urzędu Miasta wpłynęła w połowie sierpnia.

Zapytaliśmy więc rzecznika prezydenta, czy miasto planuje przebudowę parkingu przy ul. Kopernika 14-24, kiedy się to odbędzie i ile przeznaczonych zostanie na to środków. W odpowiedzi żadna deklaracja jednak nie padła. – Można oddawać głosy na tę inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego. Póki co, czekamy zatem na rozstrzygnięcie – informuje Radosław Plandowski.

Mieszkańcy już po raz trzeci składają ten pomysł w ramach budżetu obywatelskiego. W poprzednich edycjach zwyciężały inne pomysły z tego obszaru, chociażby plac zabaw. Do tej pory miasto nie zdecydowało się na poprawę komfortu parkowania mieszkańców osiedla z innych funduszy, niż tych przeznaczonych na budżet obywatelski. Czy tym razem się uda? Przekonamy się jeszcze we wrześniu.

Przypomnijmy, głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego rozpoczęło się 27 sierpnia i potrwa internetowo do 14 września oraz na kartach do głosowania do 10 września. Szczegółowe informacje opublikowane są na stronie internetowej www.bialapodlaska.pl. Miasto na realizację wybranych przez mieszkańców inwestycji przeznaczy tym razem 1,5 mln zł ze swego budżetu.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: