Pacjent próbował ukraść sprzęt medyczny

Pacjent próbował ukraść sprzęt medyczny

BIAŁA PODLASKA Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 12 września wieczorem w ambulatorium przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Agresywny pacjent chwycił za sprzęt medyczny, zaatakował dyżurujących lekarza i pielęgniarkę, a następnie wybiegł z łupem z gabinetu.

Tak nietypowe sceny rozegrały się w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, zlokalizowanej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Okazuje się, że przybyły po pomoc lekarską pacjent upatrzył sobie w trakcie pobytu w ambulatorium sprzęt diagnostyczny i postanowił go ukradkiem wynieść. Plan nie powiódł się do końca, bo kradzież zauważyli lekarz i pielęgniarka, którzy stanęli w obronie szpitalnego mienia.

– Nieznany mężczyzna w trakcie wizyty lekarskiej w tutejszym szpitalu ukradł zestaw diagnostyczny o wartości 250 zł, po czym w celu utrzymania się w jego posiadaniu użył siły fizycznej wobec lekarza dyżurującego i pielęgniarki, a następnie uciekł ze skradzionym mieniem – informuje Wojciech Lesiuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Więcej szczegółów uzyskujemy od rzeczniczki bialskiego szpitala. – Nastąpiła próba kradzieży otoskopu. Jest to narzędzie laryngologiczne służące do wziernikowania ucha. Na szczęście, dzięki skuteczności personelu medycznemu oraz policji sprzęt został odzyskany – informuje Magdalena Us.

Nie wiadomo, jakie motywy przyświecały sprawcy, gdy dokonywał kradzieży, ani w jakim stanie się wówczas znajdował. Ustali to policyjne dochodzenie.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: