Orlęta-Spomlek nadal bez sparingowej porażki

Mecz z Ładą Biłgoraj radzyńskie Orlęta-Spomlek rozegrały w Lubartowie

Już tylko niecałe trzy tygodnie dzielą nasze najlepsze piłkarskie drużyny od powrotu do walki o ligowe punkty. Pierwszą sparingową porażkę poniosło Podlasie Biała Podlaska, lecz jego rywalem była drugoligowa Pogoń Siedlce. Dwukrotnie grały Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski. W środę wysoko pokonały czwartoligową Ładę Biłgoraj, a trzy dni później zremisowały z występującą na tym samym co one poziomie Chełmianką.

Cennym atutem sobotniego (10.02) meczu Pogoni z Podlasiem było to, że został on rozegrany na boisku z naturalną nawierzchnią. Bialczanie, którzy spotkanie rozpoczęli w składzie: Dehtiar, Krawczyk, Podstolak, Awdiejew, Pigiel, Salak, Kamiński, Orzechowski, Wyjadłowski, Lepiarz i Kobyliński, bardzo dobrze wypadli w defensywie, i tylko raz dali się zaskoczyć wyżej klasyfikowanemu rywalowi. Jedynego gola, pięć minut przed końcem pierwszej połowy, strzelił głową Tomasz Walczak, po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka. Później na murawie pojawili się jeszcze: Krawczyk, Chazan, Andrzejuk, Nojszewski, Kurowski oraz 15-letni Julian Trochimiuk, dla którego był to debiut w nieoficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny Podlasia.

Pierwszą ubiegłotygodniową grą kontrolną radzyńskich Orląt była środowa (7.02) konfrontacja w Lubartowie z Ładą Biłgoraj. Radzynianie odnieśli wysokie, bo aż 7:1, zwycięstwo, a łupem bramkowym podzieli się: Junior Radziński i Tomasz Mamis (po trzy) oraz Kacper Aleksandrowicz (gol dla Łady: Karol Wojtyło). Natomiast w sobotę 10 lutego w Lublinie w meczu z trzecioligową Chełmianką padł remis 2:2. Prowadzenie dla Orląt przed przerwą uzyskał Bartosz Pawluczuk, lecz zaraz po niej dla rywali trafili Jakub Karbownik i Michał Kobiałka. W 70. minucie końcowy wynik ustalił Karol Rycaj.

Składy Orląt w obu spotkaniach – z Ładą: Rutkowski, Chyła, Kotko, Duchnowski, Kot, Obroślak, Zmorzyński, Majbański, Rycaj, Szuta, Radziński oraz Bartnik, Koszel, Korolczuk, Pawluczuk, Szczypek, Cassio, Mamis, Grochowski i Aleksandrowicz; z Chełmianką (podstawowa jedenastka): Bartnik, Kotko, Chyła, Duchnowski, Cassio, Pawluczuk, Zmorzyński, Szczypek, Rycaj, Mamis, Szuta.

W sobotę 17 lutego Podlasie zmierzy się na wyjeździe z Avią Świdnik. Tego samego dnia Orlęta-Spomlek skonfrontują swoje siły ze Startem Krasnystaw.