Okradł konto bankowe krewnej

Okradł konto bankowe krewnej

BIAŁA PODLASKA Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowany został wobec 26-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do domu swojej krewnej. Łupem sprawcy padła karta bankomatowa oraz kody dostępu. Z konta pokrzywdzonej sprawca przelał ponad 3.5 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca na terenie Białej Podlaskiej. Sprawca włamał się do domu jednorodzinnego. Jego łupem padła karta bankomatowa oraz kody do autoryzacji przelewów bankowych. Po tym złodziej wykonał przelewy z konta pokrzywdzonej. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 3,5 tys. zł.– Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Pod koniec czerwca mężczyzna odpowiadał bowiem za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów. Wówczas został też objęty dozorem Policji – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

26-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy