Okradał bialskie lotnisko

Okradał bialskie lotnisko

BIAŁA PODLASKA Policjanci z bialskiej komendy zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który wywoził metalowe i żeliwne elementy wyposażenia budynków dawnego lotniska. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze podczas wspólnych działań z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej w Lublinie uzyskali informację dotyczącą licznych kradzieży na terenie lotniska. Według pozyskanych danych, do feralnych wydarzeń miało dochodzić w listopadzie tego roku.

Po przeprowadzeniu oględzin okazało się, że łupem sprawcy padło wyposażenie dawnego obiektu wojskowego. Skradzione przedmioty to m.in. kaloryfery, windy, stalowe drzwi oraz elementy wózków. Swoje zdobycze mężczyzna sprzedawał później w okolicznych skupach złomu.

Dzięki działaniom bialskich policjantów udało się szybko zatrzymać podejrzanego. Przyznał się on do winy, a także usłyszał już zarzuty. Funkcjonariusze ustalili, że 48-latek podczas wypraw na bialskie lotnisko przemieszczał się samochodem bez posiadania odpowiednich uprawnień. W związku z tym włamywacz odpowie też i za to wykroczenie.

Sprawa jest w toku. Komenda Policji nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy