Oddają krew dla policjantki

Oddają krew dla policjantki

MIĘDZYRZEC PODLASKI Akcja zbiórki krwi dla zmagającej się z poważną chorobą policjantki międzyrzeckiego Komisariatu Policji spotkała się z bardzo dużym odzewem. Jeszcze tego samego dnia po opublikowaniu apelu o pomocy, krew dla aspirant Katarzyny Hryciuk oddali międzyrzeccy i bialscy policjanci oraz pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim.

W czwartek 3 grudnia policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim oraz bialskiej komendy zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej, by oddać krew dla aspirant Katarzyny Hryciuk, dzielnicowej międzyrzeckiego komisariatu. – Funkcjonariuszka przez okres niemal 20-letniej służby niosła pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali, a teraz ona sam znalazła się w potrzebie – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Nie jest to inicjatywa jednorazowa. Funkcjonariusze regularnie oddają krew, jak też włączają się w tego typu akcje. Byli też niejednokrotnie odznaczani za honorowe oddawanie krwi. Wczoraj razem z policjantami krew oddała również pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim. Oddali po 450 ml krwi. Dzisiaj w akcję pomocy dla zmagającej się z ciężką chorobą koleżanki włączą się kolejni funkcjonariusze.

Policjanci zachęcają do udziału w zbiórce krwi potrzebnej do walki z chorobą ich koleżance. Można to zrobić z każdego miejsca w Polsce. Przy oddawaniu krwi należy zaznaczyć, że jest przeznaczona dla Katarzyny Hryciuk, która przebywa w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. Potrzebna jest grupa krwi A RH+.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy