Nowa karetka zakupiona do międzyrzeckiego szpitala

Nowa karetka zakupiona do międzyrzeckiego szpitala

MIĘDZYRZEC PODLASKI Do Międzyrzeca Podlaskiego dotarł dzisiaj nowy ambulans. Pojazd będzie służył pacjentom Szpitala Powiatowego.

Pojazd posiada zabudowę medyczną oraz jest wyposażony w sprzęt medyczny. Niebawem będzie służyć pacjentom.

– Ambulans za niemal 400 tys. złotych zakupiono ze środków budżetu Powiatu Bialskiego. Potrzeba zakupu pojawiła się w związku z koniecznością odnowienia taboru posiadanego przez Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim oraz uruchomieniem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łózkach. To bardzo ważna inwestycja, która przyczyni się do poprawy ochrony życia i zdrowia mieszkańców naszego powiatu – skomentował starosta bialski Mariusz Filipiuk,

Wyraził wdzięczność wobec wszystkich, którzy byli zaangażowani w projekt zakupu: – Dziękuję każdemu, kto dołożył cegiełkę do pozyskania nowego ambulansu.

To kolejny ambulans, który w ostatnim czasie zasilił tabor międzyrzeckiej placówki. W październiku ubiegłego roku niemiecki region Oberhavel przekazał Szpitalowi Powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim karetkę za symboliczne euro. Był to prezent z okazji obchodzonego w tym roku 15-lecia współpracy Powiatu Bialskiego z samorządem Oberhavel.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: