Nielegalny hazard namierzony

Nielegalny hazard namierzony
fot. archiwum i KMP w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Funkcjonariusze bialskiej komendy i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Mundurowi weszli pod wytypowany adres na terenie miasta.

 

komputery w pomieszczeniu nielegalnego punktuZakończyła się kolejna wspólna akcja policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej wymierzona w nielegalny hazard. 25 stycznia funkcjonariusze weszli pod wytypowany wcześniej adres na terenie miasta. – Z posiadanych informacji wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Zabezpieczyli sześć jednostek centralnych komputerów oraz znajdującą się w lokalu gotówkę, a także przesłuchali świadków. Dodatkowo na terenie lokalu ujawnili amfetaminę oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku 22-24 lat prowadzący lokal. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli gotówkę również w miejscu zamieszkania mężczyzn. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

To kolejne miejsce nielegalnego hazardu zlikwidowane na terenie powiatu bialskiego przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Właściciele pseudo kasyn i nielegalnych automatów do gier mogą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: