Niedawno wyszedł z więzienia i znowu zaczął kraść

Niedawno wyszedł z więzienia i znowu zaczął kraść

Policjanci janowskiego komisariatu ustalili sprawcę kradzieży sprzętu o wartości powyżej 4 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 38-latek. Zaledwie miesiąc wcześniej wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za kradzież.

Na początku tego tygodnia dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu wędkarskiego. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Rokitno. – Sprawca skradł  z wnętrza niezabezpieczonego samochodu wędkę wraz z kołowrotkiem na szkodę mieszkańca tej gminy. Sprawą zajęli się kryminalni janowskiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec tej samej gminy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Ale policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 38-latka. Podejrzany jest również o kradzież klucza udarowego. Do drugiego zdarzenia doszło również na początku maja na terenie tej samej miejscowości. Przestępstwo to nie było jeszcze zgłoszone funkcjonariuszom. Tak jak w przypadku pierwszego zdarzenia sprawca wykorzystał fakt, że auto w którym znajdowało się urządzenie nie było zamknięte na klucz.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, których wartość oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Nie potrafił wyjaśnić swojego posęepowania twierdząc, że w chwili zdarzenia był pijany. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy. 38-latek opuścił zakład karny miesiąc przed zdarzeniami. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może zostać zwiększona o połowę.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: