Nastolatek kradł perfumy z drogerii

Nastolatek kradł perfumy z drogerii

BIAŁA PODLASKA Za kradzieże odpowie 14-latek z gminy Biała Podlaska. Nastolatek został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika drogerii.

We wtorek 12 października dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nastolatka podejrzewanego o kradzież markowych perfum. Do zdarzenia doszło w jednej z bialskich drogerii.

Pracownik sklepu z kosmetykami, przeglądając monitoring zauważył na nagraniu młodego człowieka, który bezpośrednio po przyjściu do sklepu podszedł do stoiska z markowymi perfumami. Brał produkty z półki, po czym schował je do kieszeni. Opuścił sklep, nie płacąc za nie.

Pracownik odtworzył nagranie dopiero kilkanaście minut po kradzieży, ale wyszedł na zewnątrz, by sprawdzić czy młodzieniec nie znajduje się jeszcze w pobliżu drogerii. Od razu zauważył nastolatka, który na jego widok próbował uciec. Po krótkim pościgu mężczyzna zatrzymał uciekiniera, powiadomił też mundurowych. Policjanci odzyskali skradzione produkty, które chłopak zdążył już przekazać swojemu znajomemu. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 500 złotych.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że 14-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej kolejny już raz odwiedził tę drogerię. Do pierwszej kradzieży w jego wykonaniu doszło na początku października. Wówczas skradzione zostały perfumy o wartości niemal 100 złotych.

Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy. O dalszym losie nastolatka zdecyduje sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: