Napadli na kobietę na przystanku

Napadli na kobietę na przystanku
BIAŁA PODLASKA Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na mieszkance Białej Podlaskiej. Odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę za podobne przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w połowie stycznia w Białej Podlaskiej na przystanku autobusowym przy ul. Piłsudskiego. – Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że około godz. 17:30 została zaatakowana przez nieznaną osobę. Sprawca podchodząc do niej od tyłu, prawdopodobnie rozpylił w jej kierunku gaz. Po tym wyszarpał jej torebkę w której znajdował się m.in. portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.
Wartość strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę około 600 zł. Policjanci odzyskali skradziony kobiecie telefon komórkowy. Następnego dnia po zdarzeniu odnaleziona została też przez przypadkowego świadka torebka wraz z dokumentami należąca do pokrzywdzonej. – Policjanci realizujący czynności w sprawie ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 34-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej i jego 30-letni znajomy z gminy Konstantynów. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Dodatkowo w trakcie zatrzymania 30-latka, w kieszeni jego kurtki policjanci ujawnili woreczek z suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana – dodaje rzecznik bialskiej policji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę za podobne przestępstwa. 30-latek odpowiadał będzie dodatkowo, za posiadanie środków odurzających. Przed weekendem w przypadku obydwu mężczyzn Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: