Mocno obsadzona Wschodnia Draka 3 w Białej Podlaskiej – zapowiedź

Mocno obsadzona Wschodnia Draka 3 w Białej Podlaskiej – zapowiedź
fot. FB Wschodnia Draka - turnieje BJJ

Wspólne zdjęcie wykonane podczas wrześniowych dziecięcych sparingów brazylijskiego jiu jitsu

W najbliższą sobotę 6 kwietnia zorganizowana zostanie w Białej Podlaskiej już trzecia edycja turnieju Wschodnia Draka w brazylijskim jiu jitsu dzieci i młodzieży, z rekordową liczbą 180 uczestników.

Turniej BJJ rozegrany zostanie w systemie mieszanym. W fazie grupowej: każdy z każdym, natomiast w fazie finałowej: system pucharowy + walka o 3. miejsce. Przewidziano medale i dyplomy dla każdego uczestnika, a za miejsca na podium – nagrody rzeczowe.

Miejscem rywalizacji będzie hala sportowa przy ulicy Akademickiej 8.

Organizatorem zawodów jest klub sportowy Academia Shaka z Białej Podlaskiej. Akademia założona została w 2020 roku z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać niepowtarzalny klimat sportów walki. Jej cele to przede wszystkim upowszechnianie sportów walki, ogólny rozwój motoryczny oraz rywalizacja sportowa zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej.

Nazwa Shaka oznacza gest pokazywany w środowisku jiu jitsu na całym świecie, który polega na podniesieniu ręki z wyprostowanym kciukiem oraz małym palcem, przy równoczesnym zwinięciu pozostałych palców w pięść. Gest ten wywodzi się z hawajskiej kultury surferów i używany jest w celu przekazania pozytywnej energii, przyjaznego pozdrowienia, a także wyluzowania.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy