Młodzież z Ekonomika w słonecznej Italii

Młodzież z Ekonomika w słonecznej Italii
fot. nadesłane

BIAŁA PODLASKA To była wspaniała przygoda uczniów z Ekonomika. W ramach programu Erasmus+ wyjechali do włoskiego miasta Foligno. A już w czerwcu to Biała Podlaska gościć będzie młodzież z państw europejskich.

Uczniowie z Ekonomika – Paulina Władyczuk i Marta Skrzypczak pod opieką nauczycielek j. angielskiego Sylwii Łęczyckiej-Ozimek i Ewy Romaniuk brali udział w projekcie Innovatice Digitalized School Erasmus+ KA229 w Foligno we Włoszech. Było to drugie spotkanie uczestników biorących udział w projekcie z Bułgarii, Rumunii, Włoch, Francji, Turcji i Polski, a tematem działań było wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauce. W projekcie bierze udział w sumie 14 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej, a kolejne spotkania odbędą się w Polsce, Bułgarii, Francji i Rumunii.

– Podczas pobytu we Włoszech młodzież pogłębiała swoją znajomość języka angielskiego w codziennej komunikacji z uczestnikami projektu, uczestniczyła w różnorodnych zajęciach w szkole, zwiedzała Rzym oraz ciekawe miejsca położone w pięknym włoskim regionie Umbria, jak np. Asyż, Spello, Perugia, poznawała inne kultury oraz zgłębiała tajniki narzędzi 2.0, programowania i robotyki. Wszyscy byli pod wrażeniem zapewnionych atrakcji – relacjonuje Ewa Romaniuk.

Więcej w jednym z najbliższych wydań papierowych „Podlasianina” i na www.eprasa.pl.

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: