Mieszkańcy skarżą się na wraki na ulicach

Mieszkańcy skarżą się na wraki na ulicach

MIĘDZYRZEC PODLASKI Kilka tygodni temu ktoś porzucił samochód na ul. Młynarskiej. Z auta zaczyna już kapać, a mieszkańcy osiedla narzekają, że przeszkadza. Wrak zagraża również innym użytkownikom ruchu.

Samochód zaparkowany został w okolicy placu zabaw i sklepu spożywczego przy ulicy Młynarskiej. I od tamtej pory nikt się nim nie interesuje, a ślad po właścicielu zaginął.

– Porzucony pojazd nieużywany jest od kilku tygodni. Jak zgłaszają mi mieszkańcy, nawet od początku marca. W przednich kołach brakuje powietrza, spod auta zaczyna coś kapać. W okresie letnim taki samochód może być niebezpieczny i dla środowiska, i dla mieszkańców osiedla – alarmuje radna miejska Barbara Jurkowska.

Wcześniej sprawę zgłaszała odpowiednim służbom. – Pomimo moich interwencji porzucony samochód stoi nadal, utrudniając dostarczanie towarów do sklepu i wyminięcie się innych samochodów. Jest też szpecącą wizytówką naszego osiedla – dodaje radna. Nic dziwnego, że mieszkańcy chcieliby, żeby odpowiednie służby jak najszybciej odnalazły właściciela starego samochodu, który utrudnia im życie.

Jak się dowiedzieliśmy, Straż Miejska od razu po wniosku złożonym na sesji zajęła się zgłoszoną przez radną sprawą. Strażnicy szukają właściciela, ale – jak mówią – to wymaga czasu. Podobnych zgłoszeń, dotyczących porzuconych starych wraków samochodów, których w ten sposób pozbywają się właściciele, jest więcej.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: