Międzyrzeczanie Pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

Międzyrzeczanie Pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

MIĘDZYRZEC PODLASKI Mali i duzi wzięli udział w niedzielę 1 marca w Biegu Tropem Wilczym. Międzyrzeczanie, podobnie jak mieszkańcy wielu polskich miast, oddali cześć Żołnierzom Wyklętym.

Sportową imprezę zorganizowali Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim. Tropem Wilczym międzyrzeczanie pobiegli po raz trzeci. W biegu wystartowało około 150 osób. – Liczba uczestników z roku na rok nam sukcesywnie wzrasta. Myślę, że to ciekawa impreza, na tak zwane pożegnanie zimy, powitanie wiosny i rozpoczęcie sezonu biegowego. Ale tak naprawdę w pamięci mamy przede wszystkim historię Żołnierzy Wyklętych, którzy zginęli z rąk nowej władzy narzuconej przez Moskwę. To jest bardzo smutna karta naszej historii, ale trzeba o tym pamiętać, że byli tacy ludzie, dzięki którym mamy wolną Polskę. I z tej wolności dzisiaj należy się cieszyć – mówi Arkadiusz Stefaniuk, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

W biegu wzięły udział osoby w różnym wieku, od kilkuletnich dzieci, poprzez młodzież, po seniorów. Każdy uczestnik przed rozpoczęciem biegu otrzymał pakiet startowy i koszulkę. Bieg tradycyjnie ruszył spod muralu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych, namalowanego na ścianie budynku u zbiegu ulic Kościelnej i Warszawskiej. Do przebiegnięcia były 2 kilometry. Biegacze ruszyli ulicami Piłsudskiego, Wiejską i Warszawską, kończąc bieg na boisku przy ZST. – W tej imprezie biegnę ze znajomymi już po raz trzeci. Nie jestem zrzeszona w żadnym klubie, biegam dla siebie, bo bardzo to lubię. Biegamy po okolicy z koleżankami, zazwyczaj w małej, kilkuosobowej grupce. Aktywność fizyczna daje dużo pozytywnych efektów, wzmacnia organizm, dlatego warto uprawiać sport – stwierdza międzyrzeczanka Ewa Kryńska.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Czekała na nich również grochówka, przygotowana przez strażaków z OSP Stołpno w Międzyrzecu Podlaskim. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali druhowie wraz z ratownikami medycznymi z międzyrzeckiej filii wyjazdowej Stacji Pogotowia Ratunkowego, policją i Strażą Miejską.

Bieg Tropem Wilczym to niejedyna impreza organizowana przez ZST, która ma na celu integrację lokalnego środowiska. – Za miesiąc będzie Dzień Dawcy Krwi i tę akcję będziemy w naszej szkole również propagować. Zbiórka krwi odbywać się będzie w godzinach od 9 do 13. Zapraszamy wszystkich. Jest to niezwykle ważne, żeby pomagać innym ludziom, bo to jest miara naszego człowieczeństwa – dodaje dyrektor Stefaniuk.

Artykuł przeczytać można w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na https://eprasa.pl/news/podlasianin od 3 marca

Monika Pawluk
GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU DO OBEJRZENIA TUTAJ>>>

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: