Liczył się czas i umiejętności

Liczył się czas i umiejętności

Szkoła Bezpiecznej Jazdy odbyła się na bialskim lotnisku

BIAŁA PODLASKA Jej głównym celem jest propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także szkolenie w zakresie polepszania umiejętności technicznych kierowców. Mowa o samochodowej Zimowej Szkole Bezpiecznej Jazdy, która na dobre wpisała się w kalendarz imprez cyklicznych i która cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością.

– Zaczynaliśmy od 20-30 uczestników, a teraz ich liczba wzrosła już do 50 – mówi Grzegorz Piechowicz, nowo powołany prezes Automobilklubu Bialskopodlaskiego.

W niedzielę 24 marca uroczyście i na sportowo podsumowano 3-miesięczny okres szkolenia kierowców. Uczestnicy rywalizowali w praktycznych sprawdzianach, w których przede wszystkim, trzeba było wykazać się dobrą koncentracją i wysokimi umiejętnościami technicznymi.

Łącznie przygotowano trzy specjalistyczne próby sprawnościowe. O wynikach decydował bezbłędny przejazd oraz czas. Największą atrakcją i utrudnieniem był odcinek specjalny przygotowany przez strażaków. Na płycie lotniska polanej wodą trzeba było nie tylko wejść w poślizg, ale tez umiejętnie z niego wyjść. I właśnie ta próba wywołał najwięcej emocji.

Uroczyste podsumowanie oraz wręczeniem pucharów, medali, dyplomów, upominków i zaświadczeń o zaliczeniu szkolenia odbyło się w Moto Barze przy ul. Północnej. Organizatorami ZSzBJ są Automobilklub Bialskopodlaski, Klub Motocyklowy "Grom" i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.

Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Grupa początkująca kategoria kobiet:

Anna Kukawska - tytuł mistrzowski

Agnieszka Majewska - wicemistrz

Monika Parafiniuk - II wicemistrz

Grupa Początkująca kategoria mężczyzn:

Bartosz Maciejewicz - tytuł mistrzowski

Mateusz Białecki - wicemistrz

Patryk Tymiński - II wicemistrz

Grupa zaawansowanych kategoria generalna:

Grzegorz Sidor - tytuł mistrzowski

Paweł Sadowski - wicemistrz

Mateusz Stepulak - II wicemistrz

Arkadiusz Michlewicz

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: