Leśna Podlaska z rekordem!

Leśna Podlaska z rekordem!

LEŚNA PODLASKA Nie brakowało atrakcji podczas finału WOŚP w Leśnej Podlaskiej. Do puszek zebrano prawie o 3 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

W tym roku w Leśnej Podlaskiej zebrano 14 434,57 zł, a więc poprawiono wynik z 2019 r., kiedy to na koncie było 11 220,08 zł. W zbiórkę włączyło się 18 uczniów z klas VIII, a kwestę rozpoczęli wczesnym rankiem, bo już o godzinie 7. Po zbiórce, jak mówi opiekun samorządu Bożena Nogaczewska, dzięki uprzejmości firmy Mario Presto, uczniowie zostali bezpłatnie przewiezieni do Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej.

To tam od godz. 16.30 czekało na mieszkańców gminy sporo atrakcji. Były m.in. dmuchańce, pokaz tańca latino, turniej tenisa stołowego i pokazowe zajęcia z zumby. Były też pokazy sprzętu strażackiego z OSP Worgule oraz loteria.

Wolontariuszy i mieszkańców odwiedził prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk z żoną, których przyjął wójt Paweł Kazimierski. Atmosfera była gorąca, a dobrą prognozą na kolejny rok jest poprawienie wyniku finansowego.

– Gramy trzeci raz, zaangażowanie z każdym rokiem jest większe, coraz więcej osób włącza się aktywnie w finał, chociażby by być widzem, wrzucić datki czy wziąć udział w licytacji. Co roku z licytacji zbieramy większe sumy, ludzie przychodzą z daną kwotą, którą chcą przekazać na WOŚP, mają cel, by wspomóc Orkiestrę. To pewna forma zabawy, ale jej celem jest pomoc. Fajnie, że ludzie są życzliwi, przyjaźni i chcą pomagać – zaznacza Paweł Kazimierski. Na licytację przekazał figurkę aniołka, którą otrzymał od zwycięscy konkursu organizowanego przez GOK "Anioły i aniołki", a sam wylicytował za 450 zł plakietkę osoby współpracującej z WOŚP podczas drugiego finału w 1994 r.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: