Kuba i Bartek potrzebują pomocy. Ich rodzice walczą o życie

Kuba i Bartek potrzebują pomocy. Ich rodzice walczą o życie

MIĘDZYRZEC PODLASKI Ogrom nieszczęść w krótkim czasie spadł na nastoletnich braci Jakuba i Bartosza z Międzyrzeca Podlaskiego. Najpierw bardzo ciężko na covid zachorował ich tata. W połowie stycznia ich mama miała poważny wypadek samochodowy, po którym w stanie krytycznym trafiła do szpitala.

Trzy miesiące temu pan Leszek trafił w bardzo ciężkim stanie do szpitala z powodu covidu. Jest on jedynym żywicielem rodziny. W domu została mama Dorota z dwójką synów: 14-letnim Bartoszem i 17-letnim Jakubem.

Kobieta prowadziła gospodarstwo domowe samodzielnie. We wtorek 18 stycznia wyruszyła na zakupy, z których już nie wróciła do domu i synów. Po drodze doszło do strasznego wypadku na skrzyżowaniu ul. Drohickiej z drogą krajową nr 2 przy hotelu Chrobry w Międzyrzecu Podlaskim. Samochód osobowy, którym jechała pani Dorota, wjechał pod tira. Kobieta została poważnie ranna. Obecnie przebywa w szpitalu, w stanie krytycznym. Jest wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

Synowie pani Doroty i Leszka przeżyli ogromną tragedię. W sercach dzieci jest rozpacz i tęsknota za rodzicami, którzy walczą o życie w szpitalu. Są bardzo przygnębieni i jedyne, o czym marzą, to powrót mamy i taty do domu. Pomaga im rodzina. Zorganizowano nawet internetową zrzutkę na stronie Pomagam.pl pod hasłem „Pomoc dla Kuby i Bartka”, żeby finansowo wesprzeć nastolatków w tej trudnej dla nich sytuacji.

„Chłopcy nawet na minutę nie zostali sami. Są cudowne ciocie, które codziennie szykują chłopcom posiłki. Rodzina wspiera chłopców także finansowo, jednak utrzymanie kolejnego domu zaczyna być dla nich czymś niemożliwym i w niedługim czasie nie będą w stanie zapewnić wszystkich potrzeb związanych z prowadzeniem domu i utrzymaniem dzieci. Kuba i Bartek muszą chodzić do szkoły, muszą prowadzić dom, muszą go ogrzać i opłacić rachunki. Są dzielni i rozważni. Bardzo starają się wywiązywać ze swoich obowiązków” – pisze organizatorka internetowej zbiórki.

Wspomóc Kubę i Bartka można za pośrednictwem portalu Pomagam.pl: https://pomagam.pl/kubabartek?fbclid=IwAR3hygdH32e_fj9iA4omvZ_S2rWDr-eVqgjCOlrL-2XSUXUnTLa3dKdgVDY

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym wydaniu „Podlasianina” i na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: