Kradł perfumy z drogerii i sprzedawał w internecie

Kradł perfumy z drogerii i sprzedawał w internecie

Za kradzież perfum odpowie 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Sprawca skradziony w drogeriach towar oferował do sprzedaży na portalu społecznościowym.

 Do kradzieży doszło w drogeriach na terenie miasta w grudniu ubiegłego roku. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 3 tys. zł. Łupem sprawcy padały w większości markowe perfumy. 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

– Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili bowiem, że grudniu ubiegłego roku na terenie jednej z drogerii sprawca usiłował ukraść perfumy. Tego dnia został zauważony przez jedną z pracownic, która próbowała go zatrzymać. Wówczas odrzucił skradzione mienie uciekając ze sklepu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. O dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy