Kostka brukowa na podjazd

Kostka brukowa na podjazd

Beton jest jednym z tych materiałów, który wygląda doskonale we wnętrzach, ale również doskonale spełnia swoją rolę jako np. fundament. Kostka brukowa na podjeździe to jeszcze jeden z wielu pomysłów na wykorzystanie właściwości betonu.

Przed przystąpieniem do układania kostki brukowej należy określić, jaka jej wytrzymałość będzie nam potrzebna. Wśród wielu typów kostki brukowej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest kostka grubości 4 centymetrów: sprawdzi się ona doskonale przy niewielkich obciążeniach, jakimi będzie szeroko pojęty ruch pieszy, doskonale nadaje się na ścieżki czy patio. Drugim rodzajem jest kostka brukowa grubości 6 cm. Jest to kostka, która idealnie spełnia swoją rolę właśnie na podjazdach czy parkingach – wszędzie tam, gdzie odbywa się ruch samochodów osobowych.

Warto także zwrócić uwagę na to, jak bardzo chropowatą powierzchnię ma kostka. Na podjazdy warto znaleźć kostkę brukową, która jest bardzo chropowata oraz dodatkowo posiada powierzchnię antypoślizgową. Pewni zakupu odpowiedniej jakości kostki brukowej możemy być wówczas, jeśli producent potwierdzi zgodność jej procesu produkcji z normami europejskimi (PN-EN 1338). Również dzięki zakupom u renomowanych producentów możemy spodziewać się dobrej jakości kostki brukowej, która spełni nasze oczekiwania.

Dla klientów ważna jest również cena kostki brukowej – warto tutaj przede wszystkim postawić na jakość kostki brukowej, nie na niższą cenę. Jeśli kostka wyprodukowana jest z wysokiej jakości surowców oraz przeprowadzono na niej serię testów wytrzymałościowych, dużo łatwiej będzie ją utrzymać w niezmienionej formie na podjeździe. Jeśli oczekujemy wysokiej jakości i wytrzymałości, musimy spodziewać się wysokiej ceny, choć pamiętajmy, że podjazd ma nam służyć przez lata.

Kostka betonowa na podjazd, według użytkowników, powinna spełniać jeszcze jedną funkcję – dobrze komponować się z wyglądem domu i ogrodu. Obecnie producenci oferują cały wachlarz kolorów, tekstur, że każdy z potencjalnych nabywców znajdzie coś na miarę swoich oczekiwań.

Wśród pozostałych rodzajów kostki brukowej warto wymienić również tę o grubości 8 cm. Nadaje się wszędzie tam, gdzie nawierzchnia będzie mocno eksploatowana – place przeładunkowe, drogi wewnętrzne.

Kostka brukowa, oprócz możliwości wykorzystania jej w tworzeniu podjazdu, doskonale uzupełnia wykończenie ogrodu: ten sam typ kostki możemy zastosować do ułożenia ścieżek, placyków przed wejściem do naszych domów czy domowego patio.

Karolina Miszczuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: