Kino Sława do remontu

Kino Sława do remontu

MIĘDZYRZEC PODLASKI Miasto pozyskało blisko 2 mln zł dofinansowania unijnego na przebudowę kina Sława. Wreszcie międzyrzeczanie będą mieli salę kinową i widowiskową z prawdziwego zdarzenia.

Niewiele pozostało już takich sal kinowych jak międzyrzecka Sława. Stare wyposażenie i sypiące się fotele, które pamiętają jeszcze początki jego działalności w latach 80., no i brak klimatyzacji. To wszystko od lat przemawia za tym, że konieczny jest remont.

– Kino tak naprawdę utraciło swoją funkcję kilka lat temu. Dlatego postanowiliśmy postarać się o fundusze na remont sali. Chcemy poprawić funkcjonalność tego miejsca. Z badań technicznych wynika, że z dawnego obiektu zostaną tylko ściany i dach. Pozostała infrastruktura zostanie wyburzona do gruntu i odtworzona – mówi Zbigniew Kot, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego.

Co ważne z punktu widzenia występujących tam artystów, scena i widownia będą ze sobą połączone. Nie trzeba będzie już wychodzić na zewnątrz, żeby przejść z widowni za kulisy. – W holu zamontowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych. Na widowni wymienione będą fotele. Niezbędne będzie usunięcie sufitu, który był osadzony na siatce tynkarskiej. Wymienione zostanie między innymi system oświetlenia scenicznego i projektor kinowy – wylicza burmistrz.

W sali kinowej zamontowana zostanie także wentylacja mechaniczna i klimatyzacja oraz system ochrony przeciwpożarowej. Remont obejmie również hol oraz pomieszczenia przyległe do sali kinowej. Wartość projektu to 3 mln 999 tys. zł, z czego dofinansowanie z funduszy europejskich wynosi 1 mln 549 tys. zł. Rozpoczęcie robót planowane jest na drugi kwartał 2021 r., a zakończenie – na grudzień 2022 r.

Cały artykuł można przeczytać w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy