Kierował pod wpływem alkoholu i na zakazie

Kierował pod wpływem alkoholu i na zakazie

POWIAT BIALSKI 3,6 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz kierowania pojazdami miał 41-latek jadący oplem, którego dzięki reakcji świadka zatrzymano w Konstantynowie.

W poniedziałek 27 lipca przed godz. 22:00 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki opel prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. W miejscowości Konstantynów – Kolonia mundurowi zauważyli jadącego opla, który odpowiadał opisowi świadka – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Gdy samochód zatrzymany został do kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierował nim 41-letni mieszkaniec gminy Konstantynów. – Policjanci janowskiego komisariatu od razu wyczuli od mężczyzny woń spożytego alkoholu. Również jego zachowanie świadczyło o tym, że jest pijany. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało 3,6 promila alkoholu w organizmie 41-latka. Na koncie mężczyzny dodatkowo „figuruje” dożywotni zakaz kierowania pojazdami – dodaje rzecznik.

Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy