KAS na tropie jednorękich bandytów

KAS na tropie jednorękich bandytów

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych.    

19 marca funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina w trakcie prowadzonych działań kontrolnych w dwóch lokalach w Rykach i Puławach zatrzymali cztery automaty do gier hazardowych.

W jednym z kontrolowanych lokali znajdowały się trzy automaty z oznaczeniami „konkurs matematyczny”. Z kolei w drugim, gdzie oficjalnie serwowano jedynie piwo, stał również jeden automat. Właściciel twierdził, że to urządzenie służące tylko do zabawy.

Biegły sądowy, specjalizujący się w badaniu automatów do gier, przeprowadził na urządzeniach tzw. gry kontrolne. Wyniki wykazały, że na wszystkich czterech urządzeniach prowadzone były gry hazardowe.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie zatrzymali sześć urządzeń służących do nielegalnych gier hazardowych. Mundurowi zabezpieczyli maszyny w dwóch lokalach.

Podczas powyższych kontroli, oprócz urządzeń, zatrzymano również blisko 5 tys. zł gotówki służącej do wypłaty wygranych, a także dokumentację, monitoring oraz klucze do automatów.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: