Karnawałowe niespodzianki w Multicentrum

Karnawałowe niespodzianki w Multicentrum

BIAŁA PODLASKA Fantastyczne popołudnie spędziło w środę 16 stycznia ponad 30 dzieci zaproszonych na karnawałowe spotkanie w Multicentrum. Nadarzyła się doskonała okazja poznania karnawałowych tradycji i zabawy z nowoczesną techniką.

– Imprezy w Multicentrum od lat cieszą się powodzeniem ze względu na swoją wyjątkowość. Staramy się zmieniać repertuar gier i zabaw, aby odwiedzające nas dzieci chciały u nas częściej bywać. Tym bardziej że nasza oferta dostosowana jest do różnych grup wiekowych. Na dzisiejsze popołudnie zaprosiliśmy ponad trzydzieścioro dzieci w wieku 5-7 lat z Białej Podlaskiej – informuje Anna Bratczak.

Rodzice dołożyli starań, aby ich pociechy wypadły jak najatrakcyjniej. Dziewczynki przebrały się w stroje księżniczek z bajki, motyli, wróżek i kotków. Chłopcy preferowali kostiumy rycerzy Ciemnej Mocy, Spidermana, indianina, pirata lub kościotrupa. Równie fantazyjnie przebrane wróżki-przewodniczki, czyli Jolanta Zimnik i Anna Bratczak, w ciekawy sposób zapoznawały dzieci z tradycjami karnawałowymi, dawnymi zabawami i balami maskowymi, wykorzystywanymi strojami, maskami i potrawami, jakie jedzono podczas karnawału. Wszystko zaś po to, by maluchy mogły wziąć udział w quizie, do którego wykorzystano tablety i tablicę interaktywną. Taka forma odpowiedzi na zadawane przez przewodniczki pytania okazała się nie lada frajdą. Nie trzeba umieć pisać czy czytać, by wyrazić swoje zdanie za pomocą koloru.

Wielkie wrażenie zrobiły na młodszych dzieciach tańce z ozobotami, czyli robocikami kodującymi rysowaną przez nie trasę. Jak na karnawał przystało, uczestnicy interaktywnych zajęć mieli też możliwość skomponowania wyszukanych aromatów, wykorzystujących rozmaite olejki eteryczne, a także samodzielnego przygotowania papierowych masek. Rodzice przyglądający się postępom pociech wspierali je i dopingowali. Na finał zabawy każdy malec mógł zapozować do zdjęcia w fotobudce z widokiem misia. Trudno więc się dziwić, że półtorej godziny minęło jak chwila.

(ig)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: