Kapela ponownie dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury

Kapela ponownie dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury

BIAŁA PODLASKA Tylko jeden kandydat wziął udział w konkursie na dyrektora Bialskiego Centrum Kultury. Po zakończeniu związanej z tym procedury i posiedzeniu komisji ogłoszono wynik postępowania. Placówką pokieruje Zbigniew Kapela.

Wyniki konkursu ogłoszono w Biuletynie Informacji Publicznej 22 marca. Dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury od 1 kwietnia będzie Zbigniew Kapela, a kadencja obejmie 3 lata. Poprzednio był on zastępcą dyrektora placówki, potem pełniącym obowiązki, jednak gdy minął okres, przez jaki mógł tę funkcję sprawować, prezydent Michał Litwiniuk mógł powołać go na dyrektora lub ogłosić konkurs na to stanowisko. W piśmie do ministra kultury włodarz napisał o Kapeli m.in.  o jego doświadczeniu zawodowym i poprawnym realizowaniu zadań podczas pracy w Bialskim Centrum Kultury. Piotr Gliński zdecydował jednak, że miasto musi ogłosić konkurs na to stanowisko.

Kapela od 30 lat związany jest z bialską kulturą. Od 1992 r. był tancerzem działającego przy BCK Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie, pracował też jako instruktor tańca w Młodzieżowym Domu Kultury a w latach 1998-2014 w wydziale spraw społecznych UM, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Potem trafił do Bialskiego Centrum Kultury i w 2014 roku został zastępcą dyrektora tej placówki. W latach 2015-2016 pełnił funkcję dyrektora, by znów na lata 2016-2017 zostać zastępcą. Do momentu ogłoszenia konkursu ponownie pełnił obowiązki szefa bialskiej kultury.

W piśmie do ministra Glińskiego prezydent zaznaczył, że Kapela swoje obowiązki wykonuje sumiennie, a dał się poznać m.in. jako organizator ważnych wydarzeń w mieście, od wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy po Dni Białej Podlaskiej i Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego.

W ubiegłym tygodniu podczas posiedzenia komisji konkursowej Kapela przedstawił swoją wizję zarządzania placówką. W związku z tym, że był jedynym kandydatem, pozytywnie zaopiniowano jego kandydaturę i rekomendowano go na stanowisko osoby kierującej BCK. W komisji zasiedli przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz związków zawodowych BCK. Do 1 kwietnia obowiązki dyrektora pełni Małgorzata Rafał.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: