Jechali za szybko

Jechali za szybko
REGION Ostatni weekend wakacji to czas wytężonej służby bialskich policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących drogami powiatu bialskiego. Jednak i tym razem nie wszyscy respektowali obowiązujące przepisy. Przez trzy weekendowe dni policjanci z grupy Speed namierzyli 6 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość.

W piątek policjanci ujawnili dwoje kierowców z ciężką nogą. Po godz. 12:00 w miejscowości Żakowola Radzyńska na  DK-19 policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością mercedesa. Urządzenie wykazało 117 km/h. Za kierownicą auta siedział 22-letni mieszkaniec Siedlec. Przed godz. 14:00 na "krajowej dwójce" w miejscowości Tłuściec zatrzymany został do kontroli osobowy VW-en. Za kierownicą auta siedziała 40-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta przekroczyła prędkość o 65 km.

Następnego dnia przed godz. 9.00 w miejscowości Grabówka na DW-812 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kolejne auto. Kierujący jaguarem 47-letni obywatel Ukrainy jechał 104 km/h. Wczoraj natomiast funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej trzech kierowców, którzy jechali w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Rekordzistą okazał się 48-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podróżujący Hondą mężczyzna zatrzymany został do kontroli przed godz. 15 w miejscowości Grabówka. Tu urządzenie wykazało 114 km/h.

Wszyscy kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi. Stracili też uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. - Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności - mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: