Jechali jak wariaci, stracili prawa jazdy

Jechali jak wariaci, stracili prawa jazdy
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Policjanci z bialskiej grupy Speed zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Do zdarzeń doszło 4 lutego na krajowej dwójce w Tłuśćcu. Kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami.

Grupa Speed każdego dnia dba o bezpieczeństwo na drogach. Podczas patrolu 4 lutego funkcjonariusze namierzyli dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Do obydwu zdarzeń doszło na krajowej drodze E30 w miejscowości Tłuściec w gminie Międzyrzec Podlaski.

Przed godziną 14.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Radar wykazał, że przekroczył on dozwoloną prędkość o 74 km, pędząc 124 km/h. Za kierownicą osobówki siedział 52-letni obywatel Białorusi. Za popełnione wykroczenie mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł. Otrzymał też 15 punktów karnych. Kierowca tłumaczył, że po prostu się zagapił i nie zauważył znaku informującego, że wjeżdża w obszar zabudowany.

Niecałe pół godziny później policjanci zatrzymali innego obywatela Białorusi, 60-letniego, który kierował subaru. On również przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W jego przypadku kara wyniosła 1500 złotych mandatu i 13 punktów karnych. Ten kierowca z kolei spieszył się na przejście graniczne.

W związku z popełnionymi wykroczeniami kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy