Janowscy taekwondziści mistrzami Polski juniorów!

Janowscy taekwondziści mistrzami Polski juniorów!

Doskonale spisali się na mistrzostwach Polski juniorów w taekwon-do ITF reprezentanci UKS Hwa-Rang Janów Podlaski. W Kłobucku zdobyli dwa złote medale i trzy brązowe, dzięki czemu nasz klub zajął pierwsze miejsce w punktowej klasyfikacji i czwarte w medalowej.

Janowianie stanowili w mistrzostwach najliczniejszą wśród czterdziestu czterech ekip, było ich czternaścioro. Jako pierwszy po złoty medal sięgnął Mateusz Paśnik, który okazał się najlepszy w technikach specjalnych. Drugi najważniejszy w zawodach tytuł wywalczył Michał Balak, zwycięzca walk w kat. +75 kg. Jak poinformował „Podlasiaka” Dawid Smolbik, szkolący janowskich taekwondzistów razem z Sylwią Skwarą, Michał zadebiutował w walkach w ubiegłym roku i na dziesięć stoczonych do tej pory walk przegrał tylko raz – w finale międzynarodowego turnieju Mazovia Masters Cup w Ciechanowie.

Dużą niespodziankę sprawił Jakub Świderski, który w układach formalnych był trzeci a zdobyty przez niego medal jest pierwszym w historii klubu w tej konkurencji. Brązowy medal zawisł także na piersi Grzegorza Polubca, trzeciego w walkach w kat. do 50 kg, oraz najbardziej utytułowanej zawodniczki Hwa-Rang Aleksandry Sacharczuk, trzeciej w technikach specjalnych. – W tej konkurencji nasi zawodnicy zdominowali rywalizację juniorów w ostatnich latach. W mistrzostwach Polski zdobyli już osiem medali, w tym dwukrotnie złote, dwa lata temu i teraz – mówi trener Smolbik.

Medali w Kłobucku mogło być więcej, ponieważ janowianie aż pięciokrotnie zajmowali lokaty tuż za podium. Wyjazd na imprezę możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Janów Podlaski i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: