Hulanki Międzyrzeckie z muzyką ludową

Hulanki Międzyrzeckie z muzyką ludową

MIĘDZYRZEC PODLASKI W sobotę 14 września odbędzie się Przegląd Muzyki Tradycyjnej „Hulanki Międzyrzeckie”. To sentymentalna muzyczna podróż po polskich parkietach, dechach i klepiskach. W trakcie festiwalu królować będzie muzyka, przy której bawiono się w karczmach, na weselach, zabawach podmiejskich i wiejskich przed wojną, w latach 60-tych i nawet jeszcze w 70-tych.

Na Placu Jana Pawła II wystąpią kapele i zespoły śpiewacze z południowego Podlasia oraz zaproszeni wykonawcy z innych regionów Polski. O godz. 9 ruszy jarmark regionalnych przysmaków i rękodzieła ludowego, któremu ma towarzyszyć konkurs piosenki biesiadnej (początek o godz. 10). Rywalizować będzie kilkanaście kapel, zespołów i duetów z południowego Podlasia.

Kulminacyjnym punktem „Hulanek” ma być koncert „Folkowe Konfrontacje”, który rozpocznie się o godz. 17. W pierwszej części na scenie zaprezentują się lokalni artyści oraz laureaci konkursu, następnie zaproszone zespoły. Impreza jest finansowana przez Narodowe Centrum Kultury, miasto Międzyrzec Podlaski oraz powiat bialski i ma popularyzować ludowe tradycje oraz muzykę tradycyjną z różnych regionów Polski.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy