Eryk Waszczuk nagrał pierwszą płytę

Eryk Waszczuk nagrał pierwszą płytę

MIĘDZYRZEC PODLASKI „Start.Rec” to tytuł debiutanckiego albumu Eryka Waszczuka, 14-letniego wokalisty z Międzyrzeca Podlaskiego, uczestnika pierwszej edycji programu „The Voice Kids”. Otrzymał on również wyróżnienie w programie „Szansa na sukces”, stanowiącym eliminacje do festiwalu piosenki Eurowizja Junior.

Eryk Waszczuk jest absolwentem Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzecu Podlaskim i laureatem wielu konkursów muzycznych. Tytuł jego debiutanckiej płyty ma dwa znaczenia. Pierwsze – oznacza początek muzycznej drogi, przygody, na którą złożyła się praca w studiu, pierwsze profesjonalne nagrania oraz autorskie piosenki. Drugie – w brzmieniu kojarzy się z serialem „Star Trek”, czyli z podróżami w kosmos, bo do takiej sytuacji można porównać wiele elementów, które złożyły się na drogę przebytą od momentu odpadnięcia z programu „The Voice Kids” do realizacji materiału na debiutancki album. Złożyły się na niego autorskie kompozycje, jak również zaaranżowane na nowo covery.

Singlem promującym debiutancki album Eryka jest utwór „Świat ze snu”, którego premiera odbyła się 20 marca. Piosenka zadebiutowała na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom od razu na miejscu pierwszym. Była emitowana również na antenach lokalnych rozgłośni radiowych.

– Do współpracy udało się zaprosić cenionych producentów i muzyków. Autorem i producentem większości utworów jest Szymon Folwarczny, współpracujący wcześniej z Moniką Brodką, Kamilem Bednarkiem i Sylwią Przybysz. Dwa utwory stworzył Tomasz „Konfi” Konfederak – lider i założyciel zespołu Ha Dwa O. Autorem jednej kompozycji jest Michał Kush, producent Darii Zawiałow. Na gitarach zagrał Robert Zając (gitarzysta śląskiego rapera Miuosha), na perkusji Łukasz Zając (perkusista zespołu Tulia), na saksofonie Marcin Kajper (współpracujący z Raye Wilsonem – byłym wokalistą legendarnego zespołu Genesis), a na instrumentach klawiszowych Łukasz Kozera, muzyk grupy Hengelo – informuje Sebastian Płatek, manadżer Eryka.

Płytę otwiera utwór „Horyzont”, który przez 28 tygodni gościł na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, w tym 20 razy na miejscu pierwszym. Teledysk do piosenki w serwisie YouTube obejrzano prawie 60 tys. razy. Eryk z piosenką „Horyzont” został również laureatem I edycji Konkursu Dziecięcych Talentów, organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom.

W serwisie YouTube udostępniono również trzy covery, które finalnie znalazły się na płycie „Start.Rec”. Utwór „One” z repertuaru grupy U2 & Mary J.Blidge był debiutanckim singlem Eryka, do którego powstał teledysk, zrealizowany w jego rodzinnej miejscowości Międzyrzecu Podlaskim. Klip był emitowany w programach telewizyjnych.

Album zamyka wyjątkowy duet z bialczanką Zuzią Janik, uczestniczką pierwszej edycji programu „The Voice Kids”.

Cały artykuł przeczytać można w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: https://eprasa.pl/news/podlasianin od 14 kwietnia.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy