Dwa wypadki z udziałem jednośladów

Dwa wypadki z udziałem jednośladów

POWIAT BIALSKI Wczoraj na drogach powiatu bialskiego doszło do dwóch groźnych wypadków. W Grabanowie Kolonii, kierujący seatem 25-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej motorowerem kobiecie. Po południu w Wólce Dobryńskiej bmw w trakcie wyprzedzania zderzyło się ze skuterem.

Do pierwszego wypadku doszło przed godziną 8.00 w miejscowości Grabanów Kolonia. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki seat, 25-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzystce. Kierowca osobówki, wykonując manewr skrętu w lewo zderzył się z kierującą jednośladem 44-letnią mieszkanką tej samej gminy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Jak ustalili mundurowi, obydwa pojazdy nie posiadały badań technicznych. Dodatkowo 25-latek jechał pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Około godziny 14:15 w miejscowości Wólka Dobryńska doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem jednośladu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca samochodem osobowym marki bmw, 29-letnia mieszkanka Terespola w trakcie nieprawidłowego wyprzedzania zderzyła się ze skuterem. – Jednośladem kierował 49-letni mieszkaniec gminy Terespol – dodaje rzecznik bialskiej policji.

Policjanci ustalają okoliczności wypadków oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: