Dr Gerard w rankingu „Najlepsi pracodawcy w Polsce” miesięcznika Forbes wyprzedził firmy takie jak Nestle, Ferrero, Danone, Mars czy Lotte Wedel

Dr Gerard w rankingu „Najlepsi pracodawcy w Polsce” miesięcznika Forbes wyprzedził firmy takie jak Nestle, Ferrero, Danone, Mars czy Lotte Wedel

Dr Gerard w rankingu „Najlepsi pracodawcy w Polsce” miesięcznika Forbes wyprzedził firmy takie jak Nestle, Ferrero, Danone, Mars czy Lotte Wedel. Firma dr Gerard, która posiada swoje zakłady produkcyjne w Międzyrzecu Podlaskim  i Radzyniu Podlaskim zajęła 10. miejsce w 2. edycji ogólnopolskiego rankingu miesięcznika Forbes „Najlepsi pracodawcy w Polsce” w kategorii „Produkcja dóbr konsumpcyjnych nietrwałych”. Firma o miano „najlepszego pracodawcy” konkurowała z 25 innymi spółkami, w tym globalnymi, międzynarodowymi koncernami, takimi jak Nestle, Ferrero, Danone czy Mars.

Dr Gerard to jeden z największych producentów ciastek i wafli w Polsce oraz całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma zatrudnia obecnie ponad tysiąc osób, z czego ponad 900 z nich wspiera proces produkcji zlokalizowanej w dwóch zakładach na terenie województwa lubelskiego. – To dla nas duże wyróżnienie. Branża, w której funkcjonujemy jest bardzo dynamiczna, trzeba stale dostosowywać się do często zmieniających się trendów i zachowań konsumentów. Cieszę się, że pomimo pracy w tak wymagającym sektorze, udaje nam się tworzyć dobre warunki do pracy – mówi Jarosław Zawadzki, prezes firmy dr Gerard.

Lista pracodawców do rankingu Forbesa, została opracowana przez zespół zagranicznej firmy Statista, specjalizującej się w dostarczaniu danych rynkowych i konsumenckich. Statista, tworząc ranking, bazowała na opiniach pracowników i informacjach udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe oraz instytucje gospodarcze. Firmy nie były w stanie wpłynąć na ocenę uzyskaną w rankingu, co gwarantuje całkowitą niezależność wyników badania.

Pracownicy, którzy wzięli udział w badaniu, przyznawali punkty swojemu pracodawcy w kontekście m.in. gotowości do polecenia go innym osobom, a także wynagrodzenia, warunków pracy, zrównoważonego rozwoju, perspektyw i obciążenia pracą.
Łącznie przebadano ok. 20 000 pracowników z 1 800 firm zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Finalnie do rankingu Forbesa weszło zaledwie 300 firm – czyli absolutna czołówka, najlepsi z najlepszych.

W rankingu dr Gerard w swojej kategorii, czyli „Produkcja dóbr konsumpcyjnych nietrwałych” wyprzedził m.in. takie firmy jak: Unilever (znaną z marek takich jak Lipton, Hellmann’s, Knorr), Ferrero (Nutella, Tic Tac, Kinder), Danone (Danio, Actimel, Alpro), Mars (Snickers, Mars, Milky Way, Twix, Bounty), Nestle (Winiary, Princessa, Lion, Kit Kat) czy Lotte Wedel (Pawełek, WW, Bajeczny, Ptasie Mleczko).
Ciastka i wafle dr Gerard produkowane w zakładach w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim – łącznie to ok. 200 pozycji w tym znane wszystkim Pryncypałki i Pryncytorciki – sprzedawane są obecnie w 50 krajach świata. Ostatnio do tej listy dołączyły Filipiny i Korea Południowa.

Co oferuje firma dr Gerard swoim pracownikom? Mogą oni liczyć na rozwój swojej ścieżki kariery, szkolenia, darmowy basen, darmowe certyfikacje (typu SEP czy uprawnienia na wózki widłowe), dofinansowanie studiów czy awanse wewnętrzne. – W naszej firmie rozwój ścieżki kariery często zależy od samych pracowników. Awanse mogą dotyczyć obszaru, w którym dana osoba już pracuje albo zupełnie nowych. Jesteśmy na to także otwarci. Na przykład jakiś czas temu osoba zatrudniona na stanowisku kontrolera działu jakości przeszła do działu controllingu związanego z finansami, a recepcjonistka dołączyła do działu księgowego – mówi Aneta Karwowska, dyrektor HR w firmie dr Gerard.

Firma od dłuższego czasu pracuje także nad komunikacją wewnętrzną, w tym celu powołano m.in. przedstawicieli pracowników, którzy są „łącznikiem” pomiędzy zarządzającymi firmą a jej pracownikami.

W czerwcu i lipcu, po dwóch trudnych latach pandemii, gdy spotkania integracyjne nie były możliwe, firma zorganizuje dla swoich pracowników wspólny wyjazd do SPA. W ramach odpoczynku od pracy będą mogli skorzystać z dostępnych basenów, groty solnej, jacuzzi. Wieczorem planowana jest integracja i wspólne grillowanie. Spółka planuje także zaprosić do zwiedzenia zakładów produkcyjnych dzieci swoich pracowników – łącznie w obu zakładach będzie ich ok. 400.

Dr Gerard angażuje się także w rozwój lokalnych społeczności. Firma od lat jest sponsorem strategicznym wydarzeń sportowych i kulturalnych organizowanych przez lokalne instytucje, takie jak Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Radzyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe, Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne, Radzyńskie Stowarzyszenie Podróżnik. Firma wspiera także osoby potrzebujące i niepełnosprawne, dofinansowując Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych.
Firma wspiera także sąsiadów z Ukrainy. Przy współpracy z władzami Międzyrzeca Podlaskiego Dr Gerard zorganizował pomoc rzeczową m.in. w postaci agregatu prądotwórczego, węży strażackich, odzieży wojskowej, czy żywności. Przekazane wsparcie, dotarło konwojami do Kamienia Koszyrskiego, miasta na Ukrainie współpracującego z Międzyrzecem Podlaskim.

Dr Gerard cały czas rekrutuje! Osoby zainteresowane pracą mogą sprawdzić aktualne oferty pracy na stronie: https://drgerard.eu/kariera

 

* materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy