Domowa awantura i strzały. 45-latek groził żonie

Domowa awantura i strzały. 45-latek groził żonie

GMINA KODEŃ Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 45 latek podejrzewany o znęcanie się nad żoną. Mężczyzna zatrzymany został po awanturze domowej, w trakcie której uderzył kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia.

Do zdarzenia doszło w sobotę 18 stycznia. W środku nocy dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu powiadomiony został o domowej awanturze. – Z relacji zgłaszającej wynikało, że mąż jest wobec niej agresywny oraz używa broni gazowej. Skierowani na miejsce interwencji policjanci ustalili, że mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową, w trakcie której zaczął szarpać oraz bić kobietę a także groził jej pozbawieniem życia. W trakcie całego zdarzenia mężczyzna dodatkowo wyszedł na podwórko, gdzie oddał strzały z broni gazowej – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

45-letni mieszkaniec gminy Kodeń został zatrzymany przez policjantów i prosto z interwencji trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również broń, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia. 

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przychylił się do wniosku Policji i Prokuratora stosując wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd – dodaje rzecznik bialskiej Policji.

Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: