Dla edukacji i biznesu

Dla edukacji i biznesu

BIAŁA PODLASKA Prezentacje, spotkania, konferencje i warsztaty towarzyszyły 3. Bialskim Targom Technologi, które odbyły się 30 maja w hali sportowej Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej.

Wydarzenie było skierowane przede wszystkim do szkół oraz małych biznesów. Wśród 24 wystawców znalazły się firmy oferujące m.in. komputery, tablice i monitory interaktywne, oprogramowanie oraz systemy sieciowe. Najwięcej jednak uwagi poświęcono programowaniu i robotyce. W tej kwestii prym wiodły firmy Vidis, Trobot, Scottie Go!. - Technologia towarzyszy nam każdego dnia, dlatego chcieliśmy, aby podczas targów pokazać jak najwięcej nowinek rynku IT – mówi Marta Simonowicz z JB Multimedia, organizatora targów.

Ogromnym zainteresowaniem podczas wydarzenia cieszyło się mobilne planetarium cyfrowe zaprezentowane przez firmę Delta Optical. Każdy, kto chciał zrelaksować się leżąc pod niebem pełnym gwiazd, mógł skorzystać z wyświetlanych przez cały dzień seansów i poznawać gwiazdozbiory. Najmłodszych przyciągały również stoiska z robotami. W tych miejscach przedstawiciele firm skutecznie zaszczepiali bakcyla programowania. Każdy mógł zbudować własnego robota i przy użyciu smartfona wgrać czynności, jakie ów robot miał wykonywać. Ciekawość wzbudzały roboty autonomiczne utrzymujące np. zadany tor jazdy, dzięki wbudowanym czujnikom.

Prawdziwą furorę wśród nauczycieli i dyrektorów szkół zrobiło oprogramowanie firmy Corinth. W połączeniu z interaktywnym monitorem pozwala ono w bardzo atrakcyjny sposób prowadzić lekcje biologii, chemii, fizyki i geografii. Dla pracowników oświaty ciekawą ofertę przedstawił również jeden z głównych partnerów targów, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Firma zachęca do wszczepiania u dzieci podstaw i nawyków myślenia komputacyjnego.

W strefie biznesowej, powodzeniem wśród odwiedzających, cieszyły się stoiska na których prezentowano bezpieczne rozwiązania dla firm. Od urządzeń sieciowych po monitoring i systemy ograniczające dostęp do obiektów. W tym przypadku bardzo bogatą ofertę przedstawiła firma Janex oraz TP-Link. W kwestii UPS-ów i szaf rackowych doradzali specjaliści z Grupy Romi. W strefie druku królowały urządzenia firm Brother i Epson. Zarówno jedna, jak i druga firma zaprezentowała tanie w eksploatacji drukarki atramentowe i laserowe. Przy czym pierwsza z nich przywiozła również specjalistyczne urządzenia potrafiące w jedną minutę przeskanować 100 stron dokumentów. W kwestii druku i skanowania 3D dobrze przygotowane stoisko miała firma Cadxpert.

Równolegle podczas targów prowadzono prezentacje i szkolenia w jednej z sal konferencyjnych. Osoby zainteresowane mogły poszerzyć swoją wiedzę w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji, rozwiązań Microsoft oraz optymalnie dobrać sprzęt do własnych potrzeb.

Partnerem wydarzenia była Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

 <<< ZOBACZ GALERIĘ >>>

Arkadiusz Michlewicz

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: