Czarna seria wypadków z udziałem motocyklistów

Czarna seria wypadków z udziałem motocyklistów

POWIAT BIALSKI Do dwóch tragicznych wypadków doszło w ostatnich dniach na bialskich drogach. Od piątku trwała walka o życie 42-letniego ratownika medycznego-strażaka, niestety, mężczyzna zmarł w poniedziałek nad ranem. Dzień wcześniej wieczorem w Zakalinkach Kolonii zginął 44-latek, który jadąc motocyklem zderzył się z ciągnikiem.

Do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem 42-letniego mieszkańca Janowa Podlaskiego, strażaka a jednocześnie ratownika medycznego, doszło w piątek (6 września) przed południem na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Motocyklista jechał trasą wojewódzką nr 812 od strony Wisznic, gdy nagle na wysokości skrzyżowania z ul. Długosza drogę kierującemu jednośladem zajechało audi. Nie było szansy na uniknięcie zderzenia, motocykl i jego kierowcę wyrzuciło kilka metrów dalej, na ścieżkę rowerową wzdłuż drogi.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 60-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, wykonując manewr skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka motocyklem. W chwili zdarzenia kierowca audi był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie. Od kierowcy motocykla również pobrano krew do badań – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Nieprzytomnego motocyklistę z poważnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala i umieszczono na OIOM-ie. Lekarze walczyli o jego życie . W geście solidarności środowisko ratowników medycznych i koledzy z zawodowej oraz ochotniczych jednostek straży pożarnych z całego powiatu bialskiego zwrócili się z apelem o pomoc do społeczeństwa.

Informacja za pomocą mediów społecznościowych dotarła do tysięcy osób. Akcja zbiórki krwi dla rannego motocyklisty miała rozpocząć się w poniedziałek (9 września) w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej. Można było oddać każdą grupę krwi. Niestety, gdy osoby poruszone wypadkiem zgłaszały się w poniedziałek rano do punkcie zbiórki, otrzymywały smutną wiadomość, że mężczyzna w nocy zmarł.

Do drugiego tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty doszło w niedzielę (8 września) przed godz. 21 w Zakalinkach Kolonii w gminie Konstantynów. Motocykl uderzył w jadący przed nim ciągnik rolniczy z wozem asenizacyjnym. Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że 44-letni motocyklista z Konstantynowa poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

– Przybyłym na miejsce policjantom udało się ustalić, że kierujący motocyklem marki BMW z nieustalonych dotychczas przyczyn uderzył w bok wozu asenizacyjnego ciągniętego przez ciągnik rolniczy marki john deer, którym kierował 21-latek z gminy Leśna Podlaska – informuje Wojciech Lesiuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Monika Pawluk

Więcej na ten temat w papierowym lub elektronicznym wydaniu „Podlasiaka” 10 września.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: