Cyfryzacja przyspieszy obsługę mieszkańców

Cyfryzacja przyspieszy obsługę mieszkańców

GMINA KONSTANTYNÓW Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego do końca roku ma nastąpić cyfryzacja Urzędu Gminy, umożliwiająca skuteczną obsługę klientów przez internet.

Projekt partnerski, wyceniony na prawie 4 mln zł, realizowany jest wspólnie z miastem Świdnik i gminą Skierbieszów. Jego celem ma być uruchomienie elektronicznych usług publicznych w administracji samorządowej, poprzez zakup systemów informatycznych i sprzętu niezbędnego do elektronicznego świadczenia usług i zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Gmina Konstantynów planuje: zakup licencji i wdrożenie portalu podatkowego; wymianę i uzupełnienie oprogramowania informatycznego; wdrożenie partnerskiej platformy dialogu społecznego i komunikacji, umożliwiającej kontakt na linii urząd-mieszkańcy; integrację elektronicznego obiegu dokumentów z systemami informatycznymi urzędu. Dzięki temu powstanie możliwość załatwienia spraw przez internet. Nastąpi też modernizacja gminnej strony internetowej na przejrzystą, łatwą w obsłudze i bogatą w zamieszczane na niej treści.

Działaniom technicznym związanym z montażem zakupionych urządzeń towarzyszyć ma szkolenie pracowników urzędu. Jak zapewnia wójt Romuald Murawski, wdrożenie planów cyfryzacyjnych możliwe jest pod koniec drugiego kwartału tego roku.

(g)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: