Cyfryzacja przyspieszy obsługę mieszkańców

Cyfryzacja przyspieszy obsługę mieszkańców

GMINA KONSTANTYNÓW Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego do końca roku ma nastąpić cyfryzacja Urzędu Gminy, umożliwiająca skuteczną obsługę klientów przez internet.

Projekt partnerski, wyceniony na prawie 4 mln zł, realizowany jest wspólnie z miastem Świdnik i gminą Skierbieszów. Jego celem ma być uruchomienie elektronicznych usług publicznych w administracji samorządowej, poprzez zakup systemów informatycznych i sprzętu niezbędnego do elektronicznego świadczenia usług i zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Gmina Konstantynów planuje: zakup licencji i wdrożenie portalu podatkowego; wymianę i uzupełnienie oprogramowania informatycznego; wdrożenie partnerskiej platformy dialogu społecznego i komunikacji, umożliwiającej kontakt na linii urząd-mieszkańcy; integrację elektronicznego obiegu dokumentów z systemami informatycznymi urzędu. Dzięki temu powstanie możliwość załatwienia spraw przez internet. Nastąpi też modernizacja gminnej strony internetowej na przejrzystą, łatwą w obsłudze i bogatą w zamieszczane na niej treści.

Działaniom technicznym związanym z montażem zakupionych urządzeń towarzyszyć ma szkolenie pracowników urzędu. Jak zapewnia wójt Romuald Murawski, wdrożenie planów cyfryzacyjnych możliwe jest pod koniec drugiego kwartału tego roku.

(g)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy