Ciężarówka wjechała na chodnik i uszkodziła latarnie

Ciężarówka wjechała na chodnik i uszkodziła latarnie

BIAŁA PODLASKA W minioną niedzielę 29 sierpnia dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację o kierowcy cysterny, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na jednej z ulic miasta wjechał na krawężnik oraz uszkodził dwie latarnie.

W niedzielę po godzinie 2.00 w nocy dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem ciężarowym z cysterną wykonuje niebezpieczne manewry na drodze. Auto wjechało na chodnik i uszkodziło dwie latarnie. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. W rejonie ulicy Włoskiej ujawnili zaparkowany samochód posiadający widoczne uszkodzenia. Funkcjonariusze dotarli na miejsce nim mężczyzna zdążył opuścić ciężarówkę – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Za kierownicą siedział 61-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany widokiem mundurowych jednak twierdził, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem. Nie potrafił też w logiczny sposób wyjaśnić w jaki sposób znalazł się na miejscu postoju, zmieniając wersje wydarzeń. – Dopiero w trakcie prowadzonych przez mundurowych czynności przyznał, że kierował autem. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń alkoholu. Urządzenie wykazało 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo policjanci przeprowadzili u 61-latka badanie retrospektywne, które pozwoli określić ilość alkoholu w jego organizmie, gdy mężczyzna kierował samochodem – dodaje rzecznik.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: