Chodziński: Będę wspierał prezydenta Stefaniuka

Chodziński: Będę wspierał prezydenta Stefaniuka

BIAŁA PODLASKA Wiceprezydent Adam Chodziński zapowiada, że będzie wspierał Dariusza Stefaniuka i wygląda na to, że widzi siebie u jego boku w kolejnej kadencji.

– Nie jest tajemnicą, że tworzę w mieście struktury partii wicepremiera Jarosława Gowina i że będziemy się włączali do wyborów samorządowych z całą swoją mocą i doświadczeniem – zapowiedział na jednej z konferencji wiceprezydent Białej Podlaskiej Adam Chodziński.

Przyznaje, że dobrze mu się współpracuje z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem. – Na tę chwilę moim marzeniem jest to, aby pełnił on swoją funkcję w kolejnej kadencji. Włożyliśmy ogrom pracy w tej kadencji, nie wiem, czy ktoś wykonał tyle tytanicznej pracy podczas spotkań z ministrami oraz przedstawicielami różnych instytucji, których odwiedzamy i prosimy o wspomaganie – tłumaczy wiceprezydent.

W ostatnich wyborach samorządowych startował w wyborach na prezydenta, jednak wygląda na to, że tym razem skupi się raczej na wzmocnieniu kampanii Stefaniuka. – Moją główną deklaracją powinno być to, że będę starał się wspierać prezydenta Stefaniuka, aby wynik już w pierwszej turze był dobrze znany i abyśmy mogli wspólnie dokończyć wszystkie projekty – zapowiada.

Chodziński zdaje sobie sprawę, że obecne rządy są różnie komentowane, jednak mimo to dziwi się, jeśli ktoś będzie chciał wystawić swojego kandydata na prezydenta. – Jedno jest pewne, potrafiliśmy jako młodzi ludzie stworzyć pewien tandem i pokazać, że naszą główną partią jest Biała Podlaska – wyjaśnia. Nawiązał tym samym do powiązań partyjnych i do tego, że nie były one przeszkodą, by zawiązać ponadpartyjną koalicję rządzącą miastem. Michał Litwiniuk należy do PO, Dariusz Stefaniuk do PiS, a Chodziński również przez osiem lat był członkiem PO.

A jak obecne władze odnoszą się do potencjalnych konkurentów? – Jeżeli są osoby, które mają pomysł na miasto, niech go pokażą, a nie zachowują się jak dzieciaki wyrzucone z jakiejś partii i szczycą się, że dziś są osobami bezpartyjnymi – odpowiada Chodziński.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: