Chciała sprzedać suknię ślubną, straciła pieniądze

Chciała sprzedać suknię ślubną, straciła pieniądze

Oszustwo podczas sprzedaży towaru, to coraz bardziej powszechna metoda dziania przestępców. W ten właśnie sposób ponad 14 tysięcy złotych straciła mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta otrzymała link, od osoby rzekomo zainteresowanej zakupem wystawionej przez nią sukni ślubnej. W ten sposób miała szybko otrzymać gotówkę. W efekcie to z jej konta sprawca wypłacił pieniądze.

W sobotnie popołudnie do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się 30-latka, która podczas sprzedaży internetowej padła ofiarą oszustów. Kobieta wystawiła na jednym z portali ogłoszenie o sprzedaży sukni ślubnej. Za pomocą komunikatora skontaktowała się z nią osoba, która była potencjalnie zainteresowana kupnem towaru.

W trakcie prowadzonej korespondencji pokrzywdzona otrzymała link, dzięki któremu miała w szybszy sposób otrzymać gotówkę za wystawiony przedmiot. Niestety pokrzywdzona uwierzyła w przekazane informacje. Nieświadoma zagrożenia podała swoje dane wrażliwe a także numer i ważność karty oraz jej kod CCV.

Przekazane informacje wystarczyły sprawcy by z konta 30-latki dokonać szeregu transakcji wypłacić ponad 14 tysięcy złotych. Wówczas pokrzywdzona sprawę zgłosiła na Policję. Teraz oszusta szukają międzyrzeccy funkcjonariusze. Policja apeluje o rozwagę podczas transakcji internetowych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: