Chcą mocnej pozycji Polski w Unii

Chcą mocnej pozycji Polski w Unii

Kandydaci Koalicji Europejskiej wraz z samorządowcami przedstawili swój program

BIAŁA PODLASKA Zdrowie, transport, rolnictwo, czyste powietrze – to tylko niektóre z haseł, które pojawiają się w programie Koalicji Europejskiej. Kolejne spotkanie w kampanijnym boju zgromadziło część kandydatów z listy w województwie lubelskim. Podpisano też deklarację programową.

W konferencji zorganizowanej 9 maja w parku Radziwiłłowskim wzięli udział kandydaci do Europarlamentu oraz lokalni samorządowcy z Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego. Był czas na omówienie swoich pomysłów oraz wizji przyszłości Europy.

Posłanka Kornelia Wróblewska, która kandyduje z nr 10 z listy Koalicji Europejskiej, przyznaje, że swój program kieruje szczególnie do kobiet. Znana jest bowiem z tego, że na posiedzenia Sejmu przychodziła krótko po tym, jak została mamą, a nierzadko towarzyszyła jej malutka córeczka. – Startuję, żeby pokazać, że w dzisiejszych czasach, które jak często się mówi nastawione są na konsumpcję, nie możemy być pozbawiani wartości i praw, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Łączenie bycia kobietą aktywną zawodowo z byciem żoną i matką jest jak najbardziej możliwe. Stąd mój apel, by nie dać się zwieść postulatom socjalnym. My, kobiety, musimy zadbać o nasze życie tu i teraz. Jeżeli dziś poddamy się złudnemu 500 plus, może się okazać, że za kilka lat pozostaniemy bez prawa do emerytury i świadczeń zdrowotnych – mówiła posłanka Wróblewska, która pochodzi z Miś koło Międzyrzeca Podlaskiego. Swoje pochodzenie często i chętnie podkreśla, chcąc pokazywać Europejczykom, że na Polsce wschodniej Europa się zaczyna, a nie kończy.

Z kolei Riad Haidar, który obecnie dzieli obowiązki ordynatora oddziału neonatologicznego bialskiego szpitala oraz radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, podkreśla, że jego atutem jest doświadczenie i skuteczność. – Czuję w sobie możliwość ogromnej pracy, z dobrym skutkiem dla naszego miasta, województwa i kraju. Wiem doskonale, jaki jest cel, dla którego się tam wybieram. Na sercu leży mi zdrowie mieszkańców. Nie może być takiej sytuacji, że choroby onkologiczne co roku zabijają tak ogromną liczbę mieszkańców. Worek służby zdrowia jest bez dna, ale moim zadaniem będzie walka o sprawiedliwy podział tych funduszy – zapowiedział Haidar, który ma nr 3 na liście. Dodaje też, że udział w wyborach to efekt namowy mieszkańców.

Ze strony innych kandydatów pojawiły się też postulaty pomocy rolnikom w związku z ASF, poprawy infrastruktury drogowej oraz zachowania wartości i pozycji Polski w UE.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodniku "Podlasiak" nr 20 od 14 maja

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: