Centrum Informacji Turystycznej wraca pod skrzydła BCK

Centrum Informacji Turystycznej wraca pod skrzydła BCK

BIAŁA PODLASKA Mieszczące się przy placu Wolności Centrum Informacji Turystycznej przejmuje pod swoją opiekę Bialskie Centrum Kultury. Do tej pory zarządzało nim miasto. Radnych zainteresowały kwestie finansowania i zatrudnienia tam osoby.

Temat przeniesienia Centrum Informacji Turystycznej do struktur Bialskiego Centrum Kultury pojawił się na ostatniej sesji Rady Miasta 11 marca. W uzasadnieniu podpisanym przez prezydenta Michała Litwiniuka czytamy, że zmiana ma poprawić dotychczasowe funkcjonowanie systemu informacji turystycznej.

Plany te wywołały poruszenie wśród radnych Zjednoczonej Prawicy. Karol Sudewicz dopytywał o koszty zmiany oraz czy planowane będą roszady kadrowe. – Czy nie lepiej poczekać na nowego dyrektora? Przecież wiemy, że toczy się postępowanie kwalifikacyjne mające wyłonić nowego dyrektora. Może osoba, która przyjdzie, nie będzie miała takiej wizji, żeby łączyć kulturę z turystyką. Kto na tym zyska, a kto straci? – zastanawiał się radny.

– Zmiany mają charakter funkcjonalny. Bialskie Centrum Kultury to podmiot odpowiedzialny za działalność promocyjną w obszarze kultury i sztuki. Centrum Informacji Turystycznej ze swoimi usługami idealnie wpisuje się w ten obszar, promując atrakcyjność Białej Podlaskiej. Kiedyś to bardzo dobrze funkcjonowało – zauważył prezydent Michał Litwiniuk.

A jeśli chodzi o kwestie kadrowe i finanse, odpowiedział: – Pozostaniemy mniej więcej w tym samym budżecie, chodzi o połączenie w celu funkcjonalności. CIT będzie obsługiwane przez Bialskie Centrum Kultury i przypisanego przez nie pracownika.

Siedziba CIT nie zmieni się. Nadal będzie to lokal przy placu Wolności 10.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: